Интегрисана радна станица робота за лучно заваривање цеви и резервоара
Технички параметар позиционера

Компоненте роботске радне станице
1. Робот за заваривање:
Тип: МИГ робот за заваривање - БР-1510А, БР-1810А, БР-2010А
ТИГ робот за заваривање: БР-1510Б, БР-1920Б
Робот за ласерско заваривање: BR-1410G, BR-1610G
2. Позиционер
Модел: JHY4010T-065
Тип: Једноосни позиционер главице
Технички параметри позиционера приказани су као што је приказано у наставку:
| Модел | JHY4010T-065 |
| Називни улазни напон | Једнофазни 220V, 50/60HZ |
| Класа изолације мотора | F |
| Радни сто | 650 мм (може се прилагодити) |
| Тежина | Око 400 кг |
| Макс. носивост | Аксијално носивост ≤100кг / ≤500кг / ≤1000кг (>1000кг се може прилагодити) |
| Поновљивост | ±0,1 мм |
| Положај заустављања | Било која позиција |
3. Извор напајања за заваривање
Тип: Извор заваривања 350A/500A
4. Пламеник за заваривање
Тип: горионик са ваздушним хлађењем, горионик са воденим хлађењем, горионик са потисним и вучним механизмом
5. Станица за чишћење горионика:
Модел: SC220A
Тип: Аутоматски пнеуматски чистач заваривачких горионика
Остали периферни уређаји за роботске радне станице
1. Шина за кретање робота
Модел: JHY6050A-030
2. Ласерски сензор (опционо)
Функција: праћење завара, позиционирање.
3. Заштитна светлосна завеса (опционо)
Заштитна удаљеност: 0,1-2 м, 0,1-5 м; заштитна висина: 140-3180 мм
4. Заштитна ограда (опционо)
5. PLC ормар (опционо)
Карактеристика
1. Електрично подешавање положаја пиштоља за заваривање, штеди време и труд, практично и брзо.
2. Угао пиштоља за заваривање је подесив, може се прилагодити различитим завареним шавовима (сучеоно заваривање, угаоно заваривање итд.).
3. Пиштољ за заваривање има функцију окретања, параметар окретања се може контролисати, а прилагодљивост је широка.
4. Конфигуришите позиционер вретена, позиционер може да окрене угао да би се остварио кружни заварски шав.
5. Позиционер може бити дизајниран са подесивим потпорним точком, прилагођава се различитим дужинама цеви
6. Полуаутоматска контрола, флексибилна и свестрана опрема, равномеран и леп заварени шав.
7. Ротациону осу позиционера покреће серво мотор, брзина ротације се може прецизно контролисати, а захтеви процеса заваривања могу се прецизно извршити.
8. Функција унапред подешених параметара заваривања, параметри заваривања могу бити унапред подешени у систему или параметри заваривања пре снимања. Параметри заваривања могу се директно користити приликом следећег заваривања радног предмета исте спецификације.












